Přečtěte si


V tisku a na internetu existuje mnoho informací. Vyhledat je, abychom se mohli s nimi seznámit nemusí být zrovna snadné. Tato stránka slouží k tomu, abychom Vám nabídli co si můžete někde přečíst, protože se to někomu z našich členů zdálo být zajímavé. Prvotní záměr byl zde tyto články celé umísťovat. Zkusíme to ale trochu jinak. Nebudeme zvyšovat počet shodných informací na webu. Dáme zde jen odkaz s anotací, na příslušnou stránku nebo stažení souboru s textem, pokud nám to autor odsouhlasí.


V novinách vydávaných firmou SSI Schäfer, s.r.o byl zveřejněn rozhovor se členem naši organizace a zároveň zaměstnancem firmy, př.Kostelníkem Tomášem o tom, jak se ke včelaření dostal, proč včelaří, co vše mu včelaření přináší. Neopoměl ani podtrhnout význam včel v přírodě a jaké včelí produkty lidé využívají.

Bez včel by to v přírodě nefungovalo tak, jak má
Ke včelaření se dostal vcelku kuriózním způsobem - v zimě a v sauně. "Scházejí se tam totiž včelaři ze Zakladní organizace českého svazu včelařů v Kopřivnici a povídají si o tom, jak komu včelky prospívají. ....."
Celý článekPraktické využití přirozené dynamiky včelího díla při potlačování chorob a parazitóz včel a včelího plodu
Vážení přátelé včelaři
Uplynulo již více než šest měsíců od publikování našeho zásadního článku, shrnujícího nové poznatky na poli výzkumu reprodukčních mechanizmů eusociálního hmyzu, zejména včely medonosné a jejich praktického využití formou protirojových opatření. Zmíněný článek byl publikován v příloze Včelařství 10/2007. Nová teorie rojení se setkala s Vašimi jednoznačně pozitivními ohlasy a ani na tak významných a početně silně obsazených akcích jakou bylo například setkání včelařů v pavilonu Z brněnského výstaviště v průběhu veletrhu Techagro, nezazněly kritické hlasy poukazující na praktické selhání metody. Obdobná byla také situace na setkání včelařů v obci Lísek, kam podle informací pořadatelů přijelo 160 včelařů zejména kvůli veřejné prezentaci naší metody. Pokud se s občasnými polemikami setkáváme, pak je to ze strany určité části odborné veřejnosti, což lze pochopit. Nás však těší velmi kladná odezva ze strany vás, uživatelů, kteří námi doporučenou metodu skutečně testovali. .....
Celý článekNaši partneři:


Kopřivnice
Počasí Kopřivnice - Slunečno.cz
Základní organizace českého svazu včelařů Kopřivnice
       zo@vcelari‑koprivnice.cz